• Český ráj
  Mezi hlavní symboly Českého ráje patří Zámek Hrubá Skála, zřícenina hradu Trosky a pískovcová skalní města.
 • Prachovské skály
  Nejnavštěvovanějším místem Českého ráje jsou Prachovské skály. Velkolepá přírodní podívaná v turisticky velmi atraktivním podání.
 • Hruboskalsko
  Pískovcové skalní město, které je fotogenické v jakoukoliv roční i denní dobu. Horolezci jej nazývají Skalák.
 • Hrad Kost
  Jeden z nejzachovalejších a zároveň jeden z posledních středověkých hradů v ČR. Nutno vidět!
 • Hrad Trosky
  Výborný orientační bod při Vašich putováních Českým rájem a místo nabízející krásný výhled do kraje. To je hrad Trosky.
 • Věžák
  Rybníky v Podtroseckých údolích - Nebák, Krčák, Věžák, Vidlák - to je čistá romantika Českého ráje.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Český ráj - ubytování, výlety, kempy, dovolená

Dovolte, abychom Vás přivítali na stránkách věnovaných oblíbené turistické destinaci, úžasnému místu na mapě České republiky, jakým je Český ráj. A to především tomu, jak zde strávit příjemnou dovolenou.
Český ráj je, coby turistický cíl, možno optimálně doporučit pro rodiny s dětmi. Své si tu však užijí i aktivní páry všeho věku, nadšení turisté i milovníci nenáročných procházek.

Co Vás první napadne, když se řekne Český ráj?

Znalcům se jako první vybaví rozeklaná pískovcová skalní města, borovicové lesy, velkolepé skalní vyhlídky a letní koupání. K popularizaci Českého ráje přispěla svou měrou i nezapomenutelná rodinná komedie Marie Poledňákové Jak dostat tatínka do polepšovny (1978).

Na území Českého ráje je koncentrováno mimořádně velké množství zajímavých  a různorodých míst. Přírodní zajímavosti jsou zastoupeny pískovcovými skalami, romantickými údolími, borovými lesy, nivními loukami a rybníky. A zmínit musíme i unikátní Bozkovské dolomitové jeskyně s krasovými jevy.

Kulturní dědictví lze obdivovat na velkém množství hradů, tvrzí, zámků a romantických zřícenin. O bohaté kulturní minulosti svědčí i samotná města. Více informací lze nalézt v městských muzeích a galeriích.

Český ráj... to je aktivně strávená dovolená

- zážitky, výlety, turistika, cykloturistika, akce

Každý z nás má vlastní představu o tom, jak strávit ty nejcennější části roku - a to dovolené a víkendy. Někdo preferuje pasivní odpočinek v nádherném prostředí Jadranu, někdo dá přednost tolik v ČR oblíbenému chataření či chalupaření. A někomu ke štěstí postačí návštěva hypermarketu, obchodního centra a večer televizní seriál. Proti gustu...

Český ráj je ideálním prostředím pro ty, kteří rádi tráví volný čas aktivně. A současně přitom nesdílejí ambice vrcholových sportovců. 

Děti a bezpečnost

Vaše děti budou z výletů do skalních divadel, plných zákoutí, prolézaček, oblých balvanů a kořenů stromů nadšené. Na žebřících, schodech a vyhlídkách je ale nutné mít Vaše ratolesti pod 100% kontrolou. U menších dětí doporučujeme na exponovaných místech použít např. bezpečnostní vodítka na děti. Především na skalních vyhlídkách si tak budete moci v klidu vychutnat překrásné výhledy.

Přejeme Vám příjemnou zábavu při prohlížení webu.
Doufáme, že splní svůj účel - kterým je - pozvat Vás na návštěvu do Českého ráje!

Český ráj akce a doprovodný program

Všude tam, kde si váží turistů a návštěvníků, jsou pořádány především v letních měsících všeliké akce pro děti, program pro rodiny se soutěžemi, festivaly apod., nejinak je tomu v Českém ráji.

Už tak nabitý program, který Vám doporučujeme, si můžete doplnit z nepřeberné nabídky různých kulturních nebo společenských akcí. Na velké i malé čekají zábavní centra a areály volnočasových aktivit.

SEDMIHORSKÉ LÉTO - http://www.sedmihorskeleto.cz/

CESKY-RAJ.info http://www.cesky-raj.info/redakce/index.php?subakce=events&lanG=cs

 

 Facebook

Aktuální informace ze stránek Facebooku:

Sedmihorské léto

Šťastná země - největší přírodní zábavní dětský areál v ČR

Žlutá plovárna

Regionální turistické informační centrum Turnov

i-cesky-raj.cz

Státní zámek Hrubý Rohozec

Hrad Trosky/Trosky Castle

 

 

 

 

Když prší, není nutno smutnit, Český ráj je vybaven i pro tyto dny - a to pestrou nabídkou - je možno navštívit hned několik krásných zámků, zajímavých muzeí, nebo hradů. Highlightem pro deštivé dny v Českém ráji jsou pak Bozkovské dolomitové jeskyně a IQlandia a kryté zábavní centrum Babylon v Liberci.

Český ráj kam za deště

Děti jistě nepohrdnou návštěvou bazénu, či aquacentra a pro sportovce jsou samozřejmě v nabídce různá sportoviště - kuželky, squash, bowling nebo fitness.

Také kulturní nabídka je k dispozici, navíc v letních měsících nabízí Český ráj pestrý aktuální regionální program - sledujte místní sdělovací plochy a vývěsky, případně se informujte v Infocentru či na recepci.
V případě nepřízně počasí tak může návštěvník Českého ráje místo plánovaného turistického výletu vybírat z opravdu bohaté nabídky, která díky své pestrosti jistě nemusí sloužit jen jako "náhražka" výletu v přírodě, ale zavede Vás na místa mající svůj jistý kulturní či historicko-poznávací náboj.

 

 

Cyklotrasy v oblasti Český ráj vedou členitým terénem, ať již po vedlejších silničkách či lesních komunikacích. Pro vyznavače cykloturistiky je tak Český ráj opravdovým rájem. Za jeden den můžete poznat tolik zajímavostí a jedinečných pozoruhodností zdejší přírody, že nebudete moci díky nabytým zážitkům ani usnout, také svaly na nohách o výletě budou dobře vědět.

Velmi dobře se zde plánují krátké výlety, při kterých je vzdálenost nahrazena pestrostí. Zdejší hustá síť turisticky značených cest byla nedávno doplněna značením také pro milovníky cykloturistiky.

Český ráj cykloturistika

Turistika nebo cykloturistika?

Turisticky zajímavá místa, jako jsou Prachovské skály a Hruboskalsko, si lze představit jako samostatné přírodní galerie. Pokud si chcete všechny ty nádherné obrazy, pohledy, vyhlídky a další skvosty vychutnat, doporučujeme Vám zvolit pěší turistiku. Pro přesun mezi nimi lze samozřejmě využít kolo. V letních měsících je nutné počítat s tím, že dochází k míchání pěších turistů s cyklisty a dbát tak zvýšené bezpečnosti. Upřímně, moc příjemné to není, mezi návštěvníky se mísí i turisté s kočárky a opravdu maličkými dětmi. Český ráj je totiž poprávu jedna z velmi oblíbených výletních destinací.

Tradičním neduhem většiny českých automobilistů je, že když vidí cyklisty, domnívají se, že se vždy “vejdou”. Doporučujeme se vyhnout tedy frekventovaným komunikacím a ideálně když je k dispozici stezka určená pouze pro cyklisty. V této úrovni bezpečnosti lze doporučit např. část cyklostrasy 17. Greenway Jizera mezi Turnovem a Líšným.

Plánovač cyklotras

Pokud si chcete trasu naplánovat, můžeme vám doporučit například velice oblíbený plánovač Mapy.cz . Plánovač Seznamu umí plánovat cyklo i pěší výlety.

Český ráj plánovač cyklotras

 

Doporučený postup při vyhledávání trasy:

 1. plánovač najdete na adrese Mapy.cz...
 2. pokud máte účet na Seznam.cz přihlašte se, výsledky vyhledávání si pak můžete ukládat
 3. v pravém bočním panelu si zvolte zda chcete vyhledávat trasu nebo výlet, dle ikony pak pěší nebo cyklo
 4. v mapě vyhledejte startovací místo a na toto místo klikněte myší
 5. Mapy.cz vygenerují návrh trasy, kterou si dále můžete šoupátky a posouváním bodů na mapě upravovat

A protože nejsme stroje, ale lidé a čára není zeď, popusťe uzdu své fantazii. Trasu si namíchejte a nachystejte podle svého. Využijte popisků "Co cestou uvidíte" a klikejte a klikejte. A když už pak pojedete, nebojte se zajet i mimo plánovanou trasu. Dostatečně dobitý smartfone vám ukáže kde jste.

Pravda, minout hrad Kost co by hlavní cíl výletu není úplně ideální :-) .

 

 

 

Hotely, penziony, apartmány

Booking.com

"K moři se nejčastěji jezdí v létě, do hor zase v zimě na lyže. Do Českého ráje můžete kdykoli a pokaždé Vás překvapí. Jednotlivá roční období umocňují jeho krásu, dávají jiný tón a vy máte dojem, že ten, koho znáte, je pokaždé trochu jiný."

Přesvědčte se sami!

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.
Ok