• Český ráj
  Mezi hlavní symboly Českého ráje patří Zámek Hrubá Skála, zřícenina hradu Trosky a pískovcová skalní města.
 • Prachovské skály
  Nejnavštěvovanějším místem Českého ráje jsou Prachovské skály. Velkolepá přírodní podívaná v turisticky velmi atraktivním podání.
 • Hruboskalsko
  Pískovcové skalní město, které je fotogenické v jakoukoliv roční i denní dobu. Horolezci jej nazývají Skalák.
 • Hrad Kost
  Jeden z nejzachovalejších a zároveň jeden z posledních středověkých hradů v ČR. Nutno vidět!
 • Hrad Trosky
  Výborný orientační bod při Vašich putováních Českým rájem a místo nabízející krásný výhled do kraje. To je hrad Trosky.
 • Věžák
  Rybníky v Podtroseckých údolích - Nebák, Krčák, Věžák, Vidlák - to je čistá romantika Českého ráje.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Český ráj - ubytování, výlety, kempy, dovolená

Dovolte, abychom Vás přivítali na stránkách věnovaných oblíbené turistické destinaci, úžasnému místu na mapě České republiky, jakým je Český ráj. A to především tomu, jak zde strávit příjemnou dovolenou.
Český ráj je, coby turistický cíl, možno optimálně doporučit pro rodiny s dětmi. Své si tu však užijí i aktivní páry všeho věku, nadšení turisté i milovníci nenáročných procházek.

Co Vás první napadne, když se řekne Český ráj?

Znalcům se jako první vybaví rozeklaná pískovcová skalní města, borovicové lesy, velkolepé skalní vyhlídky a letní koupání. K popularizaci Českého ráje přispěla svou měrou i nezapomenutelná rodinná komedie Marie Poledňákové Jak dostat tatínka do polepšovny (1978).

Na území Českého ráje je koncentrováno mimořádně velké množství zajímavých  a různorodých míst. Přírodní zajímavosti jsou zastoupeny pískovcovými skalami, romantickými údolími, borovými lesy, nivními loukami a rybníky. A zmínit musíme i unikátní Bozkovské dolomitové jeskyně s krasovými jevy.

Kulturní dědictví lze obdivovat na velkém množství hradů, tvrzí, zámků a romantických zřícenin. O bohaté kulturní minulosti svědčí i samotná města. Více informací lze nalézt v městských muzeích a galeriích.

Český ráj... to je aktivně strávená dovolená

- zážitky, výlety, turistika, cykloturistika, akce

Každý z nás má vlastní představu o tom, jak strávit ty nejcennější části roku - a to dovolené a víkendy. Někdo preferuje pasivní odpočinek v nádherném prostředí Jadranu, někdo dá přednost tolik v ČR oblíbenému chataření či chalupaření. A někomu ke štěstí postačí návštěva hypermarketu, obchodního centra a večer televizní seriál. Proti gustu...

Český ráj je ideálním prostředím pro ty, kteří rádi tráví volný čas aktivně. A současně přitom nesdílejí ambice vrcholových sportovců. 

Děti a bezpečnost

Vaše děti budou z výletů do skalních divadel, plných zákoutí, prolézaček, oblých balvanů a kořenů stromů nadšené. Na žebřících, schodech a vyhlídkách je ale nutné mít Vaše ratolesti pod 100% kontrolou. U menších dětí doporučujeme na exponovaných místech použít např. bezpečnostní vodítka na děti. Především na skalních vyhlídkách si tak budete moci v klidu vychutnat překrásné výhledy.

Přejeme Vám příjemnou zábavu při prohlížení webu.
Doufáme, že splní svůj účel - kterým je - pozvat Vás na návštěvu do Českého ráje!

Hotely, penziony, apartmány

Booking.com

"K moři se nejčastěji jezdí v létě, do hor zase v zimě na lyže. Do Českého ráje můžete kdykoli a pokaždé Vás překvapí. Jednotlivá roční období umocňují jeho krásu, dávají jiný tón a vy máte dojem, že ten, koho znáte, je pokaždé trochu jiný."

Přesvědčte se sami!

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.
Ok