Český ráj - cyklotrasy

Cyklotrasy v oblasti Český ráj vedou členitým terénem, ať již po vedlejších silničkách či lesních komunikacích. Pro vyznavače cykloturistiky je tak Český ráj opravdovým rájem. Za jeden den můžete poznat tolik zajímavostí a jedinečných pozoruhodností zdejší přírody, že nebudete moci díky nabytým zážitkům ani usnout, také svaly na nohách o výletě budou dobře vědět.

Velmi dobře se zde plánují krátké výlety, při kterých je vzdálenost nahrazena pestrostí. Zdejší hustá síť turisticky značených cest byla nedávno doplněna značením také pro milovníky cykloturistiky.

Český ráj cykloturistika

Turistika nebo cykloturistika?

Turisticky zajímavá místa, jako jsou Prachovské skály a Hruboskalsko, si lze představit jako samostatné přírodní galerie. Pokud si chcete všechny ty nádherné obrazy, pohledy, vyhlídky a další skvosty vychutnat, doporučujeme Vám zvolit pěší turistiku. Pro přesun mezi nimi lze samozřejmě využít kolo. V letních měsících je nutné počítat s tím, že dochází k míchání pěších turistů s cyklisty a dbát tak zvýšené bezpečnosti. Upřímně, moc příjemné to není, mezi návštěvníky se mísí i turisté s kočárky a opravdu maličkými dětmi. Český ráj je totiž poprávu jedna z velmi oblíbených výletních destinací.

Tradičním neduhem většiny českých automobilistů je, že když vidí cyklisty, domnívají se, že se vždy “vejdou”. Doporučujeme se vyhnout tedy frekventovaným komunikacím a ideálně když je k dispozici stezka určená pouze pro cyklisty. V této úrovni bezpečnosti lze doporučit např. část cyklostrasy 17. Greenway Jizera mezi Turnovem a Líšným.

Plánovač cyklotras

Pokud si chcete trasu naplánovat, můžeme vám doporučit například velice oblíbený plánovač Mapy.cz . Plánovač Seznamu umí plánovat cyklo i pěší výlety.

Český ráj plánovač cyklotras

 

Doporučený postup při vyhledávání trasy:

  1. plánovač najdete na adrese Mapy.cz...
  2. pokud máte účet na Seznam.cz přihlašte se, výsledky vyhledávání si pak můžete ukládat
  3. v pravém bočním panelu si zvolte zda chcete vyhledávat trasu nebo výlet, dle ikony pak pěší nebo cyklo
  4. v mapě vyhledejte startovací místo a na toto místo klikněte myší
  5. Mapy.cz vygenerují návrh trasy, kterou si dále můžete šoupátky a posouváním bodů na mapě upravovat

A protože nejsme stroje, ale lidé a čára není zeď, popusťe uzdu své fantazii. Trasu si namíchejte a nachystejte podle svého. Využijte popisků "Co cestou uvidíte" a klikejte a klikejte. A když už pak pojedete, nebojte se zajet i mimo plánovanou trasu. Dostatečně dobitý smartfone vám ukáže kde jste.

Pravda, minout hrad Kost co by hlavní cíl výletu není úplně ideální :-) .

 

 

 

Hotely, penziony, apartmány

Booking.com