Zámek Hrubá Skála

Zámek, postavený na skalách v místě hradu Skály - jedná se o ojedinělý fenomén a to v celorepublikovém měřítku. Jedete-li po silnici z Turnova do Jičína, po pravé ruce se vynoří zprvu Valdštejn a po pár kilometrech pak zámek Hrubá Skála v celé své kráse.

Velkou zajímavostí je, že tento okázalý komplex na skalách slouží a sloužil i v dobách komunismu návštěvníkům k ubytování - je zde hotel, jehož úroveň a kvalita rok od roku stoupá s tím, jak se měnili jeho majitelé, kteří byli schopni provádět investiční kroky.

Je také oblíbenou volbou svatebčanů pro jejich velký den. I tvůrci tohoto webu si řekli své ANO právě v jeho prostorách:-). Kde jinde než v Českém ráji!?:-)

Zámek z pol. 14. stol. patřil Valdštejnům, v 16. století za Smiřických byl hrad přestavěn na renesanční zámek a později byl barokně upravován.

Romantickou podobu získal novogotickou přestavbou za pánů z Aehrenthalu v polovině 19. stol. Přístupné veřejnosti je nádvoří a vyhlídková věž, dále samozřejmě prostor restaurace. Pro ubytované pak vlastně celý vnitřní komplex, který byl po pádu komunismu znetvořen standardnímu umakarty a necitlivými kýči, postupně s lety znovu dochází k uvedení věcí na pravou míru.

Další informace

  • Mapa:
    Z adresy:
  • GPS: 50.545051, 15.194861

Hotely, penziony, apartmány

Booking.com